TÜRKİYEM tv de yayımlamış olan bir belgesel programının
iş yerimiz hakkındaki bölümü.


TRT1 televizyonunda yayımlanan Gezelim Görelim adlı tv programının
iş yerimizi konu aldığı bölüm.

 

          Kuyumculuk ve Mücevher sektörüne dededen toruna üç kuşak emek vermiş bir ailenin Telkari sanatına olan tutkusunu anlatan bu heyecan hikayesi, 1882 yılında Sivas’ta şehrin ilk kuyumcu dükkanı olan küçük bir atölyede başlıyor, yüz otuz yıllık deneyimle ve güvenle günümüze ulaşıyor ve dünyanın en zor zanaatlarından olduğu kabul edilen Telkari sanatının benzersiz örneklerini sunarak hayranlarıyla buluşuyor.

          Kurulduğu günden itibaren en iyiyi yaratmak için kaliteye, yaratıcılığa ve müşteri memnuniyetine sımsıkı sarılarak çalışan aile, bu amaçla benimsediği  “Saf Sanat” felsefesi gereği, öncelikli olarak atölyesini büyütmek yerine sanatını ilerletmeyi, teknoloji ile sıradanlaşmak yerine el işçiliği ile eşsiz tasarımlar yaratmayı tercih ediyor.

          MODEL KUYUMCULUK, asaletin ve saflığın sembolü olan Gümüşü, yıllar içinde kazandığı usta elişçiliği ile eşsiz sanat eserlerine dönüştürüyor. Bu mükemmelliği yaratmak için milattan önce 3000 yıllarına dayanan, 5000 yıl boyunca zarafetin ve sabrın dili olan Telkari sanatından daha iyisi düşünülemezdi.

          Günümüzde Yalnızca Telkari sanatının değil, el işçiliği ile üretilebilecek tüm mücevher ve kuyumculuk ürünlerinin uzman markası olan MODEL KUYUMCULUK, özgün tasarımları sayesinde dekorunuza uyum sağlamaktan öte onu karakterize edecek seviyede eserler yaratan bir marka olmuştur.

         MODEL KUYUMCULUK Telkari sanatını en kaliteli şekilde üretebilmek için, dünyada bulunabilen en yüksek saflıktaki gümüşü ifade eden 1000 ayar saf gümüş kullanan, bu sayede ürettiği eserlerin yıllar boyunca kararmamasını sağlayan kalite odaklı bir markadır.

          MODEL KUYUMCULUK internetten alışveriş sitesi www.modelkuyumculuk.com ‘u açarak, yarttığı eşsiz sanat eserlerini, sanal ortamda müşterilerine sunmaktadır.

          MODEL KUYUMCULUK, şimdi de facebook ve twitter adresleri sayesinde, ürünleriyle sanatseverleri buluşturarak, yeni fikirleri paylaşmayı amaçlamaktadır.


MODEL KUYUMCULUK olarak biz,

eserlerimizin dekorunuza uyum sağlamasını istemedik.

Dekorunuzu karakterize etmelerini istedik.

Eşsiz tasarımlarımızı gümüşün en saf hali ve sabrımız ile birleştirdik.

İzlemesi keyifli, sahip olması tarifsiz sanat eserleri yarattık.

Bizce sanatı anlatmakta sanatçılık gerektirir.

Bu yüzden İnternet Sitemizi dahi bizler hazırladık.

Çünkü bu güzelliği en iyi, yaşayanların anlatabileceğini düşünüyoruz.

Peki siz, bu güzelliği yaşamaya hazır mısınız ?

MODEL  KUYUMCULUKHürriyet gazetesi'nde yayımlanmış iş yerimizi konu alan bir makale.
Sivas Sarraf ve Kuyumcular derneği tarafından verilen plaket.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından verilen
  Teşekkür belgesi.
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından verilmiş olan
Onur belgesi. face twitter Follow @modelkuyumculuk Tweetle